Inwestycja w namiot reklamowy zwraca się bardzo szybko – docenią ją zarówno pracownicy, jak i potencjalni klienci. Namioty reklamowe zostały zaprojektowane w taki sposób, by można było je szybko i bezproblemowo składać i rozkładać; dzięki temu po ukończonym użytkowaniu mogą zostać zabezpieczone przed uszkodzeniem. Jednak zabrudzenia mogą pojawić się również podczas korzystania z namiotu reklamowego na targach lub wystawach. W jaki sposób możesz pielęgnować swój namiot reklamowy, by posłużył on jak najdłużej?
Przede wszystkim zapobiegaj powstawaniu zniszczeń
Namioty reklamowe pełnią rolę nie tylko marketingową, ale również ochronną: Twoje stoisko jest zabezpieczone przed ostrymi promieniami słońca, silnym wiatrem czy opadami deszczu. Jednak jeśli w danym momencie namiot nie będzie Ci potrzebny – zabezpiecz go odpowiednio. Nie przechowuj go na dworze w stanie rozłożonym, jeśli nie będzie Ci w danym momencie potrzebny. Choć namioty wykonane są z wysokiej jakości materiałów, to jednak silny wiatr może spowodować uszkodzenia. Jeśli prognoza pogody ostrzega przed wichurami, warto sprawdzić stan namiotu i w miarę możliwości złożyć go oraz przechować w suchym miejscu. Pamiętaj, że złożony namiot nie może być wilgotny, ponieważ może to powodować powstawanie pleśni na jego powierzchni. Jeśli nie masz możliwości wysuszenia materiału na zewnątrz, umieść namiot w suchym i przewiewnym pomieszczeniu. W przypadku zniszczeń spowodowanych przez silny wiatr nie rozstawiaj namiotu przed wymianą zepsutej części – cała konstrukcja będzie delikatniejsza i mniej odporna na dalsze uszkodzenia. Lepiej jednak przede wszystkim zapobiegać sytuacjom, w których namiot może zostać uszkodzony.
Zabrudzenia należy delikatnie wyczyścić
Jeśli na powierzchni tkaniny pojawią się zabrudzenia, przede wszystkim musisz postępować ostrożnie i delikatnie. Używanie mocnych detergentów oraz silne pocieranie może sprawić, że nadruk zostanie uszkodzony, a sam materiał straci swoje właściwości. Na początek spróbuj użyć letniej wody i delikatnej ściereczki lub miękkiej gąbki. Unikaj zwłaszcza ostrych szczotek i druciaków oraz silnego pocierania. Jeśli zabrudzenie jest silniejsze, bardzo ważne jest stosowanie się do zaleceń producenta; zapoznaj się dokładnie ze wskazówkami dostępnymi w instrukcji i postępuj zgodnie z nimi, jeśli nie chcesz zniszczyć swojego namiotu reklamowego. Jeśli masz zamiar zastosować silniejsze środki do czyszczenia, wypróbuj najpierw ich działanie na mało widocznej części materiału.